poniedziałek, 29 kwiecień 2024 11:12

Kołobrzeg - eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Policja Policja fot: pixabay

Na koniec kwietnia, jak co roku, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorami turnieju, byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu, a dzięki hojności fundatorów dzieci miały szansę rywalizować o wspaniałe nagrody.

Rywalizacja na szlaku bezpieczeństwa

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jest inicjatywą Polskiego Związku Motorowego oraz Komendy Głównej Policji, wspieraną przez różne instytucje państwowe, takie jak Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Tegoroczne powiatowe eliminacje, miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. W rywalizacji wzięło udział imponujące 14 drużyn z powiatu kołobrzeskiego. W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat, 6 drużyn stanęło do walki, a najlepsze trzy zajęły miejsca na podium. Natomiast powyżej 12 lat wzięło udział 8 drużyn, również rywalizując o prestiżowe miejsca.

Zwycięzcy i przygotowanie do kolejnego etapu

W kategorii wiekowej 10 - 12 lat zwyciężyła drużyna z Ustronia Morskiego, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Rymania. W grupie powyżej 12 lat, triumfowali ponownie uczniowie z Ustronia Morskiego, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Rymania, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu. Dwie najlepsze drużyny, będą teraz reprezentować powiat kołobrzeski w eliminacjach wojewódzkich.

Nagrody i uznanie

Indywidualna rywalizacja, również była bogato nagradzana. Dzięki hojności wielu osób i organizacji, uczestnicy mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Najcenniejszą z nich, były rowery górskie, zdobyte przez uczniów z Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu i Ustronia Morskiego. Ponadto, wszyscy uczestnicy, nawet ci, którzy nie stanęli na podium, otrzymali wartościowe upominki w postaci torby z odblaskami, zapięciami do rowerów czy zestawami oświetleniowymi. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz jednorazowy bilet na basen Milenium w Kołobrzegu. Na zakończenie, odbyło się losowanie nagród dodatkowych, wśród których znalazły się vouchery na darmowy wstęp do parku rozrywki, bilety na SUN FESTIVAL 2024 oraz na ściankę wspinaczkową.

Powiatowe eliminacje, do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ponownie przyciągnęły uwagę licznych uczniów z powiatu kołobrzeskiego. Dzieci nie tylko miały okazję, przetestować swoją wiedzę i umiejętności, ale także cieszyć się z nagród i wyróżnień, które były udziałem najlepszych z nich. Teraz, z dumą i motywacją, dwie zwycięskie drużyny przystąpią do kolejnego etapu, reprezentując swój powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Źródło: Informacje Kołobrzeg